Jaki jest łatwy sposób monitorowania na czyjeś zdjęcia na iPhonea

To dzięki telefonom komórkowym można być stale w kontakcie ze sobą nawzajem Istnieją bowiem narzędzia, które pomagają w limitowaniu czasu Dzięki temu jej głowa może udostępniać pozostałym członkom swoją metodę Czas przed ekranem w iPhone'ach i iPadach to dobry sposób na to, by nie.

Smartfony mają za zadanie pomagać nam w każdej dziedzinie życia.

Jak śledzić i czytać czyjeś wiadomości WhatsApp, połączenia, lokalizację

Ostatnio jednak coraz popularniejsze stają się aplikacje służące pomocą przy… zdradzaniu, lub też szpiegowaniu zdrad. Oczywiście moralny aspekt takich aplikacji to pole do kontrowersyjnych dyskusji, jednak rynek aplikacji mobilnych zaczyna kwitnąć w zakresie właśnie około-romansowych usług.

Według badań przeprowadzonych przez firmę Durex, Tajlandczycy królują w zakresie zdrad i są najmniej wiernymi kochankami. Ponad połowa z nich przyznaje się do zdrady. Jej działanie jest niewykrywalne, aplikacja nagrywa i zapisuje wszelkie dane przepływające przez smartfon, w tym rozmowy i dźwięki z otoczenia, lokalizację GPS, używane aplikacje i historię przeglądarki internetowej.

Dzięki niej można także w czasie rzeczywistym podsłuchiwać rozmowy telefoniczne czy dźwięki otoczenia. Krótko mówiąc — zmienia naszego smartfona w prywatnego detektywa. Oczywiście pojawia się pytanie o legalność takiej aplikacji. Ponadto użycie aplikacji jest legalne bądź nielegalne w zależności od kontekstu i lokalizacji. Koszt takiej preinstalacji to obecnie od dolarów w górę. W przyszłości firma chce umożliwić bezpośrednie instalacje, w cenie od dolarów rocznie.

Być może przyda ci się też później, podczas ćwiczeń w dalszych podrozdziałach dotyczących szyfru Cezara. Wcześniej przyjrzeliśmy się łamaniu szyfru Cezara -- otrzymywaniu tekstu jawnego z zaszyfrowanego tekstu bez posiadania klucza. Jest jeszcze łatwiej odszyfrować szyfr Cezara, gdy mamy klucz. Jako przykład deszyfrowania za pomocą szyfru Cezara, załóżmy, że mamy następujący zaszyfrowany tekst i że klucz to 6.

Ponieważ wiemy, że klucz to 6, możemy odjąć 6 miejsc od każdej litery w zaszyfrowanym tekście. Przechodząc przez cały tekst zaszyfrowany, uzyskamy w ten sposób tekst jawny:. Powyższa aplikacja może wykonać ten proces za Ciebie. Wystarczy umieścić tekst zaszyfrowany w polu po prawej stronie, wpisać klucz i nakazać odszyfrowanie. Powinieneś jednak wiedzieć jak samemu szyfrować wiadomości! Szyfrowanie jest równie proste. Zamiast obracać się do tyłu odejmowanie , tak jak zrobiliśmy przy odszyfrowywaniu, obracamy do przodu dodajemy każdą literę w tekście o tyle miejsc, ile wynosi klucz.

Załóżmy na przykład, że chcemy zaszyfrować poniższy tekst kluczem 7. Oznacza to, że pierwsze słowo tekstu jawnego zaszyfrujemy do QHR w zaszyfrowanym tekście. Przechodząc przez cały tekst jawny, uzyskamy w ten sposób tekst zaszyfrowany:. Szyfr Cezara z kluczem 13 jest taki sam, jak operacja zwana ROT13 ,,obróć o 13 znaków'' , które jest czasem używane do zakrywania rzeczy takich jak puenta żartu, szczegóły fabuły opowiadania, odpowiedź na pytanie lub tekst, który może być obraźliwy.

Łatwo jest ją odkodować a do tego jest mnóstwo automatycznych systemów , ale użytkownik musi świadomie poprosić o odczytanie wersji odkodowanej.

Aplikacja szpiegowska do wiadomości tekstowych - Jak czytać czyjeś wiadomości tekstowe

Klucz 13 dla szyfru Cezara ma interesującą właściwość polegającą na tym, że metoda szyfrowania jest identyczna z metodą odszyfrowywania, tj. Wiele silnych metod szyfrowania próbuje uczynić procesy szyfrowania i odszyfrowywania jak najbardziej zbliżonymi, tak aby to samo oprogramowanie lub sprzęt mogły być użyte do obu tych zadań, zazwyczaj z niewielkimi tylko adaptacjami. Szyfr podstawieniowy oznacza po prostu, że każda litera w tekście jawnym zastępowana jest inną literą w celu utworzenia zaszyfrowanego tekstu. Jeśli ta sama litera pojawia się więcej niż jeden raz w tekście jawnym, to ma tę samą postać przy każdym wystąpieniu w zaszyfrowanym tekście.

Wszystkie A w tekście jawnym mogą na przykład zmienić się na C w zaszyfrowanym tekście. Szyfr Cezara jest przykładem szyfru podstawieniowego. Inne szyfry podstawieniowe są lepsze od szyfru Cezara, ponieważ litery nie są w nich uporządkowane, a niektóre starsze szyfry używają kilku różnych symboli dla każdej litery. Jednak szyfry podstawieniowe łatwo się atakuje, ponieważ atak statystyczny jest prosty: wystarczy wyszukać kilka wspólnych liter i ciągów liter, a następnie dopasować je do typowych dla danego języka wzorców.

Do tej pory rozważaliśmy jeden sposób złamania szyfru Cezara: używanie wzorców w tekście. Poszukując charakterystycznych wzorców, takich jak jednoliterowe słowa, inne krótkie słowa, podwójne litery i znając reguły, takie jak to, że wszystkie słowa muszą zawierać co najmniej jedną samogłoskę z wyjątkiem niektórych skrótów czy słów pisanych ,,po SMSowemu'' , łatwo złamać szyfr Cezara. Żadnego dobrego kryptosystemu nie powinno dać się analizować w ten sposób, tzn.

Semantycznie bezpieczeństwo oznacza, że nie jest znany skuteczny algorytm, który mógłby użyć zaszyfrowanego tekstu, aby uzyskać jakiekolwiek informacje na temat tekstu jawnego, inne niż długość wiadomości.


  • 5 powodów, aby pobrać aplikację Szpieg Messenger'a Facebook'a.
  • Jak śledzić mój telefon komórkowy za pomocą dzieci GPS.
  • Na tropie zdrady. +5 sposobów na udowodnienie zdrady?
  • Aplikacja szpiegowska do wiadomości tekstowych - Jak czytać czyjeś wiadomości tekstowe.
  • Czy mogę śledzić moje dziecko przez telefon komórkowy.

Jest bardzo ważne, aby stosowane w praktyce kryptosystemy były semantycznie bezpieczne. Istnieje wiele innych sposobów na złamanie szyfru Cezara, którym przyjrzymy się w tej sekcji. Zrozumienie różnych prostych ataków na szyfry będzie ważne, gdy będziemy patrzeć na wyszukane, używane w praktyce kryptosystemy. Analiza częstotliwościowa polega na sprawdzaniu, ile razy każda litera pojawia się w zaszyfrowanej wiadomości, i wykorzystaniu tej informacji do złamania kodu.

Jeśli litera pojawia się wiele razy w wiadomości, to jest o wiele bardziej prawdopodobne, że jest to A niż na przykład F. Poniższa aplikacja ułatwia analizę fragmentu tekstu poprzez zliczanie częstotliwości liter. Możesz wkleić tekst, aby zobaczyć, które litery występują najczęściej i najrzadziej. Następujący tekst został zakodowany przy użyciu szyfru Cezara. Aby spróbować go zrozumieć, wklej go do analizatora statystycznego powyżej. A jest najczęstszą literą alfabetu polskiego. Rozsądne byłoby więc przypuszczenie, że F w zaszyfrowanym tekście odpowiada A w tekście jawnym.

Ponieważ F jest o 5 liter po literze A w alfabecie, możemy się domyślić, że kluczem jest 5. Jeśli umieścisz tekst zaszyfrowany w poniższej aplikacji i ustawisz klucz o wartości 5, przekonasz się, że jest to rzeczywiście poprawny klucz. Możesz dla jasności obrazu powiększyc okienko tekstowe za pomocą prawego, dolnego trójkącika w okienku. Jak głosi komunikat, długie wiadomości zawierają wiele wskazówek statystycznych.

Bardzo krótkie wiadomości np. W bardzo długich wiadomościach np. Wikipedia ma listę częstotliwości liter , które mogą ci się przydać. Umieść zaszyfrowany tekst w powyższym analizatorze częstotliwości, zgadnij jaki jest klucz używając metody wyjaśnionej powyżej , a następnie spróbuj użyć tego klucza z tekstem zaszyfrowanym w powyższej aplikacji.

Spróbuj odgadnąć klucz w jak najmniejszej liczbie zgadywanek! Chociaż w prawie wszystkich tekstach polskich litera A jest najczęstszą literą, to jednak nie jest tak zawsze. Niektóre utwory literackie nazywane lipogramami są celowo pisane tak, żeby nie zawierać niektórych liter. Na przykład najbardziej znany polski lipogram, pochodzący z książki Juliana Tuwima Pegaz dęba , nie zawiera w ogóle litery R.

Ponadto tekst, który atakujesz, może nie być polski.

Podczas pierwszej i drugiej wojny światowej w armii amerykańskiej służyło wielu Indian nazywanych code talkers , którzy tłumaczyli wiadomości na ich własny język, co w tamtych czasach zapewniało silną warstwę bezpieczeństwa. Nieco silniejszym szyfrem niż szyfr Cezara jest Szyfr Vigenere'a , który jest tworzony przy użyciu wielu szyfrów Cezara, w którym występuje klucz w postaci frazy np. Przesunięcia te są powtarzane w celu uzyskania przesunięcia którym koduje się każdy znak w tekście jawnym.

Gdy mamy wiele szyfrów Cezara, często występujące litery, takie jak E, nie będą już się tak bardzo wyróżniać, czyniąc analizę częstotliwości o wiele trudniejszą. Na tej stronie po angielsku możesz przeczytać o wpływie tego rozwiązania na dystrybucję liter. Jednakże, chociaż czyni to szyfr Vigenere'a trudniejszym do złamania niż szyfr Cezara, odkryto sposoby jego szybkiego złamania. W rzeczywistości, kiedy już znasz długość klucza, sprowadza się to po prostu do złamania kilku szyfrów Cezara co, jak widzisz, jest proste i możesz nawet użyć analizy częstotliwości na poszczególnych szyfrach Cezara!

Opracowano kilka metod statystycznych do odkrycia długość klucza. Atakowanie szyfru Vigenere'a przez wypróbowanie każdego możliwego klucza jest trudne, ponieważ jest o wiele więcej możliwych kluczy niż dla szyfru Cezara, ale atak statystyczny może działać dość szybko. Szyfr Vigenere'a znany jest jako polialfabetyczny szyfr podstawieniowy , ponieważ używa wielu reguł podstawiania.

Innym rodzajem ataku jest atak ze znanym tekstem jawnym , w którym znasz część lub całe rozwiązanie. To znacznie ułatwia rozszyfrowanie wiadomości. Wypisując znane litery, otrzymasz:.

WordPress: luka zagraża nawet 100 tys. stron

Znając wyżej podane sztuczki, wiemy że istnieje bardzo ograniczona liczba możliwości dla pozostałych liter. Spróbuj odszyfrować powyższy tekst. Atak ze znanym tekstem jawnym od razu łamie szyfr Cezara, ale dobry kryptosystem nie powinien mieć takiej luki, ponieważ ktoś może zaskakująco łatwo domyślić się, że dana wiadomość została wysłana. Na przykład typową wiadomością może być ,,nic do zgłoszenia''. W bankowości internetowej najprawdopodobniej pojawią się typowe komunikaty, takie jak nagłówki na rachunku bankowym lub części strony internetowej, które zawsze są wyświetlane.

Jeszcze gorszy jest atak z wybranym tekstem jawnym , w którym ktoś skłania użytkownika, żeby wysłał wybraną wiadomość za pośrednictwem swojego systemu, żeby atakujący mógł zobaczyć, jaki jest odpowiadający jej szyfrogram. Z tego powodu istotne jest, aby dobry kryptosystem nie był możliwy do złamania, nawet jeśli atakujący posiada fragmenty tekstu jawnego wraz z odpowiadającym im szyfrogramem. W tym celu kryptosystem powinien dawać inny zaszyfrowany tekst za każdym razem, gdy zaszyfrowana jest ta sama wiadomość.

Początkowo może wydawać się to niemożliwe, chociaż istnieje kilka sprytnych technik stosowanych w prawdziwych systemach kryptograficznych.

Jak czytać czyjeś SMSy bez dostępu do telefonu [PROGRAM]

Podczas gdy szyfr Cezara ma klucz określający przesunięcie, bardziej ogólny szyfr podstawieniowy może losowo wymieszać cały alfabet. Wymaga to klucza składającego się z sekwencji 26 liter lub cyfr, określających które litery będą sobie odpowiadały. Klucz musiałby mieć kolejne 23 litery, aby określić resztę przyporządkowania. Zwiększa to liczbę możliwych kluczy, a tym samym zmniejsza ryzyko ataku brutalnego.