Wybór narzędzia zależy właściwie od indywidualnych preferencji oraz zasobności portfela. Nie pokusiliśmy się o test porównawczy mający na celu wykazanie wyższości jednego rozwiązania nad drugim, a raczej o pokazanie różnych sposobów śledzenia i archiwizacji swoich treningów. Wybór konkretnej aplikacji w zasadzie uzależniony jest od Twoich potrzeb i preferencji.
W większości przypadków są to aplikacje darmowe, nie licząc wersji PRO, które kosztują na tyle niewiele, że zysk z uiszczenia tej drobnej opłaty, stanowczo niweluje poniesione koszty. Abstrahując od tego, jak dana aplikacja wygląda, w zasadzie mamy do czynienia z tym samym: czas , tempo , dystans , kalorie , tętno , muzyka , komunikacja społecznościowa.
Pełny wachlarz możliwości. Ogromnym plusem tej aplikacji są bardzo duże zegary oraz dobrze przemyślana lokacja poszczególnych parametrów treningowych na kolejnych ekranach — to stanowczo powiększa komfort użytkowania, a przy okazji umożliwia realizację niemal każdego treningu. Od zwykłego rozbiegania, po naprawdę skomplikowane jednostki interwałowe. Dużym plusem tej aplikacji jest możliwość przełączania trybu wyświetlania pomiędzy wersją przeznaczoną na dzień i na noc.
Zmienia się kontrast, a odbiór jest jeszcze lepszy. Prostota i użyteczność przyciągają mniej wymagających użytkowników takich gadżetów i nie ma w tym absolutnie nic złego. Nadmierne skomplikowanie często zaciera to, co jest ważne. Skupiamy się na niepotrzebnych rzeczach, zamiast cieszyć się samym biegiem. Niewątpliwym minusem darmowej wersji aplikacji są reklamy. Przy małym ekranie telefonu, marnotrawienie miejsca na nim na reklamy wydaje się nieuzasadnione — oczywiście z perspektywy ich odbiorcy, a nie sprzedawcy.
Zrzuty ekranu
Dopracowana technicznie, uprzyjemniająca codzienne bieganie. Wbudowane motywatory , rywalizacja ze znajomymi to bardzo fajne dodatki, które nie raz i nie dwa dodadzą ci sił, aby pokonać jeszcze kilometr, jeszcze dwa i wyprzedzić swoją koleżankę czy kolegę w rankingu. Większość aplikacji, które omawiamy stanowi jednocześnie całe systemy wspierające trening , a więc jest połączeniem aplikacji w telefonie z możliwością zrzucania danych z różnych pulsometrów łącząc całość w rozbudowanym dzienniczku treningowym.
Znaczna część funkcjonalności pokrywa się ze sobą, różnice następują często na poziomie wizualnym.
Trenuj z iPhonem
Z opinii, jakie uzyskaliśmy od użytkowników różnych narzędzi i aplikacji jasno wynika, że w zdecydowanej mierze Endomondo cieszy się największą popularnością. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że autor serwisu wpadał na kolejne pomysły i po prostu dorzucał je w postaci boksów na stronie głównej. To stanowczo nie służy odbiorowi. Nie można jednak odmówić temu serwisowi znaczącej użyteczności.
Trenuj z iPhonem
Ma absolutnie wszystko, co jest niezbędne do treningu. Potrzebne dane statystyczne podane są w przyjazny dla oka sposób, a z tego co mówią użytkownicy, niczego więcej nie potrzeba. Śledzę go od lat, powstał bowiem w roku i trzeba przyznać, że rozwój idzie w dobrym kierunku. Dość często pojawiają się aktualizacje wprowadzające nowe możliwości i usuwające błędy zarówno w działaniu samej aplikacji, jak i dzienniczka, z którego korzystamy poprzez przeglądarkę.
Wyróżniającym elementem, którego nie spotkałem w innych tego typu rozwiązaniach, jest system realizacji celów spalenie określonej ilości kalorii, zwiększenia częstotliwości biegania lub liczby kilometrów. Wszystko zrealizowane jest w bardzo ciekawej formie graficznej, a całość została okraszona licznymi motywatorami w postaci flag i statusów, które są ci przypisywane wraz z postępami w treningach.
10 najlepszych porad do Endomondo
Kolejnym wartym uwagi projektem jest run-log. To rodzima produkcja Maćka Czerwińskiego, uwzględniająca bardzo szerokie spektrum możliwości i personalizacji. Właśnie ten ostatni element — nieograniczający Twojej aktywności do samego biegania, czy też roweru lub pływania, jest jego niebywałą siłą. Ograniczenia nie istnieją i ten program doskonale wpisuje się w tę konwencję.
Użytkowanie przebiega w bezproblemowy sposób, intuicyjność postawiona jest na pierwszym miejscu. Do wszystkich funkcji programu dostajemy się w prosty sposób, bez nadmiernego klikania czy przebijania się poprzez kolejne podstrony. Wielkim plusem run-loga jest niewątpliwie możliwość importowania treningów zarówno z aplikacji, jak i pulsometrów: Timex oraz Garmin. Notabene funkcjonalność importu z Timexa została wprowadzona dwa tygodnie po tym, jak poprosiłem autora serwisu o taką możliwość. To pokazuje możliwości takich rozwiązać i pieczołowitość twórców. Dzienniczek w aplikacji to najmniej wygodne rozwiązanie.
Z kolei program instalowany na komputerze wydaje się najłatwiejszym sposobem w przypadku pulsometrów, do których producent dołącza dedykowane oprogramowanie, ale z drugiej strony, jest to mało praktyczne, gdyż ograniczamy się do jednej platformy, jednego komputera — a gdy przyjdzie pora na zmianę pulsometru, może okazać się, że wybór padnie na innego producenta, a wtedy wszystkie statystyki pozostają w innym programie. Najsensowniejszym rozwiązaniem, bardziej globalnym, wydaje się wybór któregoś z internetowych dzienniczków treningowych.
Tyczy się to zarówno użytkowników pulsometrów, jak i aplikacji, choć trzeba pamiętać o tym, że z reguły serwis oferujący taki dzienniczek umożliwia korzystanie tylko z określonego rozwiązania.
Technologia 3D w telefonach dzięki NEC
Nie zrzucimy do tego dzienniczka danych z niepasującej aplikacji. Inaczej jest natomiast w przypadku pulsometrów. Internetowe dzienniczki treningowe umożliwiają import treningów z niemal wszystkich marek pulsometrów Timex, Garmin, Suunto, Sigma. Starsi stażem biegacze z pewnością pamiętają, Konrad Różycki spreparował dziennik z powodzeniem używany przez wiele osób do dziś.
Swego rodzaju protoplasta i wyznacznik trendów doczekał się wersji — jako jedynej działającej na wielu platformach — Macintosh OSX, Microsoft Windows i Linux. To z pewnością niebywały sukces, ale przy tym hurraoptymizmie niestety trzeba dodać, że wszystkie dane wpisujemy z palca. Póki co nie zostały wdrożone żadne rozwiązania geolokalizacyjne czy też automatyczne pobieranie treningów z urządzeń zewnętrznych. Radosną informacją jest, iż do najnowszej wersji 5.
Przez wiele lat gratisowy program zyskał bogate rzesze fanów. Niebywałym mankamentem SportTracka jest możliwość korzystania tylko na platformach z Windowsem, co skutecznie odcina część entuzjastów od tego bez wątpienia rewolucyjnego oprogramowania. Określenie pasuje jak ulał, ale nie skazywałbym tego programu przeznaczonego tylko dla entuzjastów Apple na niebyt, bo nie stanowi on tylko i wyłącznie pocieszenia na niemożność instalacji SportTracka.
Ma wszystkie niezbędne opcje, w jakie uzbrojony był jego pierwowzór, a w niektórych elementach znacznie przerósł starszego brata.
- IPod Touch Spy Software Apple.
- Oto łatwe sposoby zainstalowania oprogramowania szpiegującego na smartfonie zdalnie.
- Aplikacja szpiegowa do szpiegowania na miejscu telefonu;
- Najlepsza aplikacja do monitorowania do śledzenia utraconej komórki.
Inne — dodatkową grupę stanowią programy producentów pulsometrów — Garmin Training Center, który warto wykorzystać choćby ze względu na rozszerzone możliwości planowania treningu, mającego dopiero się odbyć. A więc możemy ustawić czas trwania rozgrzewki, interwały — niezależnie od skomplikowania i schłodzenie, które następuje po nich. Takie odpowiedniki ma również Timex, czy wspomniany wcześniej Suunto. W tabeli znajdziecie jeszcze informacje dotyczące systemów dostępnych poprzez runkeeper.
- Pobierz aplikacje do smartfonów;
- MapMyRun GPS Running | 21 fakty i najważniejsze cechy.
- 55 niezbędnych aplikacji w iPhonie - .
- Możesz sprawdzić wiadomości Viber pracowników i połączenia Viber.
Tabele przedstawionych możliwości to trochę ograniczona forma prezentacji czy to dzienniczków, czy to aplikacji. Zerojedynkowe ujęcie wprowadza spore uproszczenie postrzegania danej kwestii, bo to co ujmiemy pod pojęciem Zdrowie, w jednym z dzienników jest mocno rozbudowanym modułem, w innym potraktowanym ciut po macoszemu, ale i temu drugiemu nie można odmówić, że taką funkcjonalność ma zaimplementowaną. To pytanie zapewne każdego dnia zadaje sobie wiele osób. Szukając odpowiedzi natkniemy się często na udowodnione naukowo, ale sprzeczne doniesienia.
Możesz używać OruxMaps do aktywności na świeżym powietrzu bieganie, trekking, rower górski, paralotniarstwo, latanie, sporty morskie itp. Cechy: Przeglądark…. Wolny Android. Nike Run Club zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby biegać lepiej i częściej - w tym śledzenie GPS biegu, audio treningi biegowe, tygodniowe i miesięczne wyzwania na dystans, aby utrzymać motywację, spersonalizowane plany treningowe, które pasu….
Zombie, uciekaj! Każdy bieg staje się misją, w której jesteś bohaterem, a nasz wciągający dramat dźwiękowy stawia Cię w…. Freemium Apple Watch iPhone Android. Śledź swoje działania związane z bieganiem: - Zobacz szczegółowe statystyki dotyczące tempa, odle…. Otwarte źródło Wolny Android. Runbit łączy trening i zabawę w jedno, zabierając Cię w podróż i rzucając wyzwanie znalezienia nowych sposobów odkrywania. Aplikacja działa, dystrybuując kilka gwiazdek na mapie twojego otoczenia, a następnie od Ciebie zależy znalezienie najlepszego…. Znajdź inspirację do następnych przygód i śledź swoje podróże dzięki Velotton Główne cechy - Odkryj nowe miejsca - Korzystaj z map offline i przewodników - Śledź swoje przejażdżki i wycieczki - Udostępniaj wycieczki.
Wolny iPad iPhone.