Jaki jest łatwy sposób monitorowania na czyjeś zdjęcia na iPhonea

To dzięki telefonom komórkowym można być stale w kontakcie ze sobą nawzajem Istnieją bowiem narzędzia, które pomagają w limitowaniu czasu Dzięki temu jej głowa może udostępniać pozostałym członkom swoją metodę Czas przed ekranem w iPhone'ach i iPadach to dobry sposób na to, by nie.

Wymaga to stałego dostępu do internetu, ale ma też zalety — mapy są na bieżąco aktualizowane przez twórców aplikacji z pomocą użytkowników. Użytkownicy są tu zresztą najważniejsi, bo Waze to przede wszystkim aplikacja społecznościowa. Każdy wazer, widząc jakieś zdarzenie na drodze: korek, wypadek, roboty drogowe , zamknięcie drogi, fotoradar lub patrol policji, może błyskawicznie powiadomić o tym społeczność.

W porównaniu do Yanosika, który jest już chyba zdecydowanym liderem polskich asystentów kierowcy, Waze być może nie wypada aż tak dobrze, ale Yanosik odstrasza mnie przeładowanym interfejsem z reklamami. Rzadko zdarzało mi się też, by Waze nie powiadomił mnie o czymś naprawdę istotnym. Społeczność polskich użytkowników Waze jest na tyle duża, że jazda po kraju zawsze dostarcza mi ważnych informacji.

Najlepsze programy do zdalnego sterowania komputerem

Waze sprawdzi się także w całej Europie — wazerzy są wszędzie. Już włączając aplikację, użytkownik jest informowany, ilu wazerów znajduje się w okolicy, co więcej może zobaczyć symbolizujące ich ikonki na mapie, a nawet wysłać im wiadomość. Mapy Waze bazują na kilku czy nawet kilkunastu źródłach, zależnie od kraju. Ich dokładność jest całkiem dobra, nowe ulice i drogi pojawiają się bez zbędnej zwłoki.

ZDALNE NAUCZANIE *NAJWIĘKSZE WPADKI*

Wskazując cel podróży, możemy dodać punkty pośrednie lub wyznaczyć trasę alternatywną. Ciekawy jest tryb planowania nawigacji z dojazdem na określony czas — program powiadomi, że już trzeba tam wyruszyć.


  1. Uzyskaj łatwe wiadomości tekstowe na Androida.
  2. Jaki jest najlepszy sposób śledzenia komórki za pomocą GPS.
  3. Twórz własne zasoby edukacyjne;
  4. Najlepsza aplikacja do śledzenia iPhone 3GS.
  5. Nauka zdalna? Te narzędzia musisz znać!;
  6. Nowy Tracker Google iPhone 7 plus.
  7. Kontrole rodzicielskie dla Androida 4 4.

Przydatna jest także integracja z kalendarzem — aplikacja sama przypomina, że już nadeszła odpowiednia pora, by wsiąść w samochód i udać się na zapisane spotkanie. Waze na pewno nie jest najlepszą nawigacją on-line, ale ma też w sobie takie cechy, że zawsze do tej aplikacji chętnie wracam. Pobierz dla Androida i iOS. Z tej aplikacji zacząłem korzystać stosunkowo niedawno — odkąd zaczęły się testy 5G. Chociaż jest sporo podobnych narzędzi, to jedno wyróżnia się na plus: pokazuje to, do jakiej stacji bazowej podłączony jest telefon, dobrze także identyfikuje przekaźniki 5G.

Jest to o tyle istotne, że wiele smartfonów pokazuje symbol 5G na górnym pasku Androida, chociaż w danej chwili urządzenie nie jest zalogowane do warstwy 5G, lecz jedynie do kotwicy DSS w 4G. Pierwsze uruchomienie NetMonstera wiąże się z pobraniem aktualnej bazy danych operatorów — można to nastawić jako zadanie cykliczne. Stacje są też wykrywane i identyfikowane przez aplikację w trakcie przemieszczania się między stacjami, nie zabrakło opcji importu danych z pliku.

Powiadomienia o zalogowaniu się telefonu do określonego przekaźnika widoczne są na pasku powiadomień, więc nie trzeba mieć aplikacji cały czas uruchomionej. W głównym oknie dostępne są cztery zakładki. Pierwsza to log, gdzie zgrupowane są wszystkie stacje bazowe , do których zalogował się telefon podczas pracy aplikacji także w tle. W oknie Live podane są parametry danych stacji bazowych, z którymi połączony jest telefon. Ostatnia zakładka to mapa — pokazuje, gdzie dokładnie są te przekaźniki , a te aktywne zaznaczone są symbolem korony.

Na mapie brakuje mi możliwości wyświetlania wszystkich dostępnych BTS-ów z bazy danych, są za to tylko te wcześniej zalogowane. Przydałyby się też bardziej precyzyjne informacje o częstotliwościach. Mimo swojej prostoty NetMonster dobrze się sprawdza do szybkiego namierzania pobliskich stacji bazowych i ich identyfikacji. NetMonster dostępny jest dla Androida. Na mapie całego świata można obserwować przemieszczające się deszcze, śnieżyce, burze, wiejące wiatry czy zachmurzenie. Windy podejrzałem kilka lat temu kolegi żeglarza, podczas rejsu po wodach Norwegii. Tam ta aplikacja okazała się nieocenionym narzędziem, które zawczasu pozwalało oszacować niebezpieczeństwa i planować dalszy rejs.

Sprawdzi się też jednak na lądzie, również do prognozowania lokalnej pogody w całej Polsce. Po otwarciu Windy pojawia się mapa z typowym radarem pogodowym. Można jednak przełączać się między kolejnymi, konfigurowalnymi warstwami , niektórymi bardzo szczegółowymi. I tak na przykład można obserwować osobno trzy rodzaje chmur — wysokie, średnie i niskie. Na co dzień oczywiście przydadzą się podstawowe warstwy, na których można śledzić zmiany temperatury, nadchodzące ulewy czy śnieżyce.

Oto 10 aplikacji, które zawsze instaluję w swoich smartfonach

Wśród warstw Windy jest też taka, która pokazuje jakość powietrza — np. Aplikacja pokazuje standardową prognozę dla wybranej lokalizacji, ale też można za pomocą odtwarzacza na dole ekranu włączyć prognozę na kolejne dni, przedstawianą w formie ruchomej wizualizacji. Dane pogodowe do Windy dostarczają m.

Windy jest aplikacją bezpłatną dostępną dla Androida i iOS. W aplikacji można przejść na płatną subskrybcję. To jedna z aplikacji, której zacząłem używać w czasach, gdy Android mozolnie się rozwijał — i mimo upływu lat, Solid wciąż się przydaje. To jeden z najwygodniejszych, najbardziej rozbudowanych menedżerów plików na Androida.

AnyDesk - zdobywa coraz większą popularność wśród polskich użytkowników

Aplikacja fajnie wygląda, a dzięki wielu opcjom personalizacji można zmienić nie tylko motywy i ikony, ale także działanie wielu funkcji. Zmyślnym rozwiązaniem jest umieszczenie dwóch okien z widokiem plików jedno za drugim — przełącza się między nimi gestem w prawą lub lewą stronę.

Aktualności PCEN

To pozwala na błyskawiczne przeglądanie i przerzucanie plików z jednego miejsca w drugie. Mocnym atutem Solid Explorera jest możliwość zarządzania nie tylko lokalnymi plikami na smartfonie, ale także zdalnymi w chmurze lub w sieci lokalnej. Dodane w ten sposób lokalizacje są tak samo łatwo osiągalne, jak katalogi w smartfonie — wystarczy tylko przesunąć palcem w jedną lub drugą stronę. Solid Explorer umożliwia nie tylko rozmieszczanie plików, ale także ułatwia zarządzanie archiwami ZIP, RAR czy 7ZIP , pozwala też szyfrować pliki w sekretnym folderze będą niedostępne dla innych aplikacji.

W zrootowanych smartfonach można też eksplorować najgłębsze zakamarki systemu, niedostępne w podstawowych aplikacjach. Solid Explorer to aplikacja płatna — po zainstalowaniu jest 14 dni na korzystanie z pełnej wersji. Jej odblokowanie oznacza wydatek niecałych 6 zł, więc nie ma w sumie o czym mówić — warto.

Nauka zdalna? Te narzędzia musisz znać! -

Aplikacja Solid Explorer dostępna jest w Sklepie Play. Korzystam lub korzystałem z kilku chmur, w tym z Dysku Google oraz w pracy — OneDrive. Ponieważ na komputerze nie używam Windows, tylko Ubuntu, to szukałem dla siebie chmury, która zapewni mi najlepszą integrację ze środowiskiem graficznym GNOME , domyślnym w Ubuntu.

Taką chmurą okazała się MEGA, która pozwala na łatwą i szybką synchronizację między dwoma komputerami z Ubuntu oczywiście jest też wersja dla Windows i w przeglądarkach oraz rosnącą liczbą smartfonów z Androidem. Ma też kilka innych atutów, choć nie brak pewnych mankamentów. Tę wielkość można zwiększyć dzięki dodatkowym osiągnięciom — na przykład po instalacjąi aplikacji mobilnej czy dokonując weryfikacji SMS. Maksymalnie zdobyłem nawet 70 GB , jednak te dodatkowe gigabajty też są na jakiś czas np.

Cóż, 15 GB też jest dobrą wartością na tle innych chmur. Podobnie jest z transferem, który podlega limitowaniu — jest to uzależnione od różnych czynników, ale średnio wynosi około 5 GB na dzień. Warto wiedzieć o tych ograniczeniach, bo jak widzę po komentarzach w Google Play, wielu użytkowników o tym nie wie i wystawia najniższą ocenę.

Z powodu tych ograniczeń darmowa wersja MEGA nie nadaje się na magazyn filmów czy dużych plików udostępnianych znajomych, ale dla mnie to przede wszystkim chmura do synchronizacji potrzebnych na bieżąco dokumentów, skanów i zdjęć między PC a Androidem. Dodatkową zaletą jest szyfrowanie end-to-end. Aplikację MEGA w smartfonie można także wykorzystać do automatycznego wgrywania zdjęć robionych aparatem, dla chętnych jest też chat z innymi użytkownikami.

Na Reddita zaglądałem nie raz na komputerze i zawsze mnie ten serwis odrzucał jako wykopopodobne śmieciowisko z archaicznym interfejsem. Zmieniło się to dopiero wtedy, gdy za sprawą którejś z mobilnych gier zarejestrowałem się na Reddicie i zainstalowałem aplikację w smartfonie. To się okazało dobrym pomysłem, zwłaszcza po włączeniu ciemnego motywu. Z tej perspektywy odkryłem inne oblicze Reddita. Subreddity, czyli wydzielone tematycznie wątki głównego serwisy tak naprawdę są oddzielnymi mini społecznościami , które w dużej mierze funkcjonują jak fora dyskusyjne.

Ich subskrybenci wymieniają się wiedzą i doświadczeniami na różne tematy. Sam subskrybuje subreddity dotyczące smartwatchy Amazfit i Wear OS, związane z grami, w które gram, do tego polityczne, z internetowymi głupotkami, a także… tapetami. Poza własnymi subredditami można też przeglądać najpopularniejsze lub najwyżej ocenione posty z ogólnych kategorii. Często też trafiam na Reddita, szukając jakichś informacji i wiadomości związanych z pracą w Telepolis.

Przy tej okazji wielokrotnie przekonuje się, że Reddit to miejsce skupiające wielu ludzi z dużą wiedzą i chęcią pomocy innym użytkownikom. Często tez korzystam z tych informacji. Nie doszedłbym do tego, gdyby nie mobilna aplikacja — i na niej też przeglądam Reddita w jakichś 98 procentach. Aplikacja Reddit dostępna jest na Androida i iOS. Dziś zapraszamy na odkrywanie Oceanów i Lasów! Życzenia od Nauczycieli SP Już w niedzielę rozpoczynamy świętowanie Dnia Dziecka! Specjalnie z myślą o naszych uczniach, zebraliśmy propozycje wydarzeń online — zabawy, animacje, gry, opowieści i spektakle teatralne.

Miłej niedzieli i jeszcze lepszego poniedziałku! Zatem, co powstanie z połączenia poniedziałku z językiem polskim z Dniem Dziecka? Dodatkowy wymiar nadają jej subtelne, poetyckie ilustracje cenionej w Polsce i na świecie artystki Iwony Chmielewskiej. Oparta na wspomnieniach ocalałej z Zagłady, poruszająca historia dziewczynki ukrywanej przez wiele miesięcy na terenie warszawskiego getta.

Poetycko zilustrowane świadectwo ocalającej mocy miłości matki do dziecka i mocy wyobraźni.