Zainstaluj na telefonie aplikację UseCrypt Messenger.
To jedyny komunikator, który sprawdza, czy Twój telefon nie został zhakowany oraz monitoruje, czy zostały przeprowadzone takie procesy jak jailbreak dla iOS oraz root dla Androida. Innymi słowy: robi to, co profesjonalne firmy, tyle że znacznie taniej. Przede wszystkim Usecrypt Messenger domyślnie nie pozwala robić szkodliwemu oprogramowaniu zrzutu ekranu.
Zatem nawet jeśli pracodawca zainstalował ci na telefonie aplikację szpiegującą taką jak XNSpy, która — w przypadku braku odpowiedniego zabezpieczenia — daje szefowi możliwość robienia zrzutów ekranu w czasie rzeczywistym, gdy korzystasz z Usecrypt Messengera, będzie ona zupełnie bezużyteczna.
Podglądacz zamiast ekranu twojego telefonu zobaczy jedynie czarne pole. Ale to nie wszystko!
Namierzamy smartfona – jak?
Jak już wspomnieliśmy, Usecrypt Messenger to jedyny komunikator dostępny na rynku, który kontroluje nieautoryzowany dostęp do danych, mikrofonu, kamery lub głośnika na telefonie. Innymi słowy: jeśli na służbowym telefonie pracodawca zainstalował ci jakiś niespodziankę, Usecrypt pomoże wykryć jej obecność. Dajmy na to, jeśli aplikacja taka jak Flexy Spy uzyska dostęp do mikrofonu czy aparatu , Usecrypt Messenger uniemożliwi nawiązanie połączenia.
Ponadto komunikator ten informuje użytkownika, jeśli na jego urządzeniu zostały wdrożone procesy takie jak jailbreak system IOS lub root Android , które umożliwiają instalację furtek backdoors w systemie operacyjnym telefonu. Komunikator powiadamia, jeśli system operacyjny nie został zaktualizowany, co nie pozwala na wykrycie ewentualnych luk. Żadna inna aplikacja na rynku nie oferuje tego typu monitoringu. Usecrypt Messenger pozwala również na utworzenie alternatywnego hasła do aplikacji panic code , którego użycie w awaryjnej sytuacji pozwala na szybie usunięcie całej historii z aplikacji WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram i inne bezpłatne komunikatory nie oferują takiej funkcjonalności.
Jak wykryć i usunąć wirusa na telefonie z systemem Android.
Wyczyszczonych w ten sposób danych szef nie ma możliwości odzyskać, nawet jeśli zleci przeprowadzenie ekstrakcji danych z telefonu. Świetna opcja na wypadek niespodziewanych sytuacji. Copyright by UseCrypt. Hit enter to search or ESC to close. By Anna Jastrzębska 25 września No Comments. Wiesz, jak je wykryć? Jak się przed nimi ochronić? W tym tekście znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat. Najczęściej zawirusowane są programy służące rozrywce, np. Wirus ten jest na tyle przebiegły, że po zainstalowaniu odczekuje sześć godzin ukrywa w ten sposób źródło ataku , po czym sprawdza urządzenie pod kątem zainstalowanego oprogramowania.
Po tym czasie zostaje otwarta strona WWW, zachęcająca użytkownika do pobrania i zainstalowania fałszywej aplikacji np. Jeśli użytkownik zamknie tę reklamę, będzie ona powracać co dwie minuty, skutecznie uprzykrzając korzystanie z urządzenia. Wirus Android. A znany jest również jako BaseBridge. Rozprzestrzenia się za pomocą zainfekowanych aplikacji, dostępnych w sklepie Google Play. Po zainstalowaniu takiej aplikacji malware zdobywa dostęp do konta root na Androidzie i instaluje własną wersję pliku SMSApp.
Jest to bardzo popularny wirus, lecz na szczęście najbardziej rozpowszechniony w Chinach. Jego głównym zadaniem jest wykradanie loginów i haseł do kont bankowych oraz profili w portalach społecznościowych. Dodatkowo malware wykrada dane o kartach kredytowych, a także może wysyłać i kasować smsy, wpisywać numery na czarną listę i wykonywać nieautoryzowane połączenia.
Następnie wyłudza informacje poprzez wyświetlanie okien phishingowych, w których prosi użytkownika o logowanie do serwisu. Jest to szczególnie groźny program, ponieważ może zwieść nawet najbardziej ostrożnych użytkowników. Dlatego trzeba byś szczególnie wyczulonym, gdy widzi się na pulpicie dwie ikony tej samej aplikacji. Wówczas należy niezwłocznie przeskanować system w poszukiwaniu wirusa. Uważa się że Geinimi to najbardziej bezczelny i najbardziej perfidny wirus, jaki został napisany na urządzenia z systemem Android. Wirus ten wydobywa osobiste informacje, pozwalające na identyfikację właściciela telefonu, a następnie przesyła je na zewnętrzne serwery.
Geinimi jest wyspecjalizowany w ukrywaniu swojej działalności i z zainfekowanych Androidów najprawdopodobniej tworzy botnety. Raz zainstalowany oddaje smartfona pod kontrolę właściciela serwera, który może zdalnie sterować urządzeniem. Sam wirus rozprzestrzenia się za pomocą zainfekowanych aplikacji i gier, dostępnych w nieautoryzowanych sklepach.
Aliens, City Defense i Baseball Superstars Jednak ich oficjalne wersje dostępne w Google Play są w pełni bezpieczne. Program dystrybuowany jest za pośrednictwem aplikacji dostępnych w oficjalnym sklepie Google Play. Counterclank ukrywa się pod procesem Apperhand, który po zainstalowaniu zdolny jest do modyfikacji zakładek, zmiany strony startowej, wyświetlania powiadomień push, podmieniania linków i modyfikacji wyszukiwarek. Może również wydobywać informacje by na ich podstawie personalizować wyświetlane przez wirusa reklamy.
Każdego dnia powstają nowe wirusy, rośnie również liczba złośliwego oprogramowania, które przejmuje kontrolę nad niektórymi czynnościami telefonu.
Monitoring telefonu – wszystko, co warto wiedzieć
Dlatego właśnie konieczny jest update, czyli regularne instalowanie aktualizacji iOS-a. Warto też pamiętać, że każda aktualizacja pomaga poprawić usterki w systemie, pozwala wyposażyć telefon w nowe możliwości i jeszcze lepiej go zabezpieczyć. Więcej informacji o popularnych zagrożeniach, jakie czekają na urządzenia z systemem iOS, można znaleźć w artykule Wirusy i niebezpieczne aplikacje na iOS. Ważną opcją w każdym urządzeniu z systemem iOS jest ustawienie wykonywania kopii zapasowych.
Kopie te są niezwykle przydatne w przypadku awarii lub kradzieży telefonu lub tabletu. Na szczęście bardzo łatwo je wykonać, choćby korzystając z popularnej i bardzo intuicyjnej w obsłudze aplikacji iCloud. Jak sama nazwa wskazuje, pomaga nam ona w lokalizacji zgubionego lub ukradzionego urządzenia. Co więcej, aplikacja pozwala na wykasowanie wszystkich danych znajdujących się na urządzeniu, użytkownik może je również zablokować, a nawet włączyć alarm. Dropbox z kolei pozwoli nam przechowywać dane w chmurze, na wypadek ich straty.
Oczywiście mamy w iPhonie archiwizacje w postaci iCloud, ale dla przezorności warto mieć przechowywać pliki w kilku miejscach, na wypadek jakiejś nagłej awarii. Dropbox to prosta w obsłudze aplikacja, która nie tylko pomaga przechować pliki, ale również zsynchronizuje się z każdym urządzeniem, na którym zostanie uruchomiona. Skoro już mowa o bezpieczeństwie, to przydatna jest także aplikacja 1Password, służąca do szyfrowania. Wszystkie dane są szyfrowane za pośrednictwem skutecznego algorytmu AES Aplikacja jest wielofunkcyjna i można z niej korzystać na różnych systemach operacyjnych.
programy spyware
Firma Apple twierdzi że ich urządzenia są odporne na działanie wirusów, a nawet usuwa z AppStore programy antywirusowe. Warto jednak się w taki program zaopatrzyć, zwłaszcza że pojawiają się pogłoski o złośliwym oprogramowaniu w aplikacjach z AppStore. Godny polecenia jest np. Eset Mobile Security, bardzo skuteczny w rozpoznawaniu zagrożeń, z funkcją anti-theft, która włączy alarm, zablokuje telefon, lub nawet wymaże dane jeśli użytkownik uzna że są zagrożone.
Równie interesujący jest Norton Mobile Security, wielokrotnie nagradzana aplikacja stworzona w oparciu na rozwiązaniu Norton Mobile Insight. Zabezpiecza iPhone przed atakami złośliwego oprogramowania, pozwala też odszukać zgubiony telefon. Ofiarą wirusa padają głównie telefony z systemem iOS 8. Może się nawet okazać, że ich treść zostanie utracona na zawsze. Wirus potrafi wyłączyć także smartfona. Zaczyna się od niewinnego smsa, reklamującego możliwość lepszego wykorzystania baterii.
Następnie zaczynają się pojawiać komunikaty z arabskimi i chińskimi literami.
Rozwiązanie problemu jest trochę skomplikowane, ale skuteczne. Żeby odblokować możliwość skasowania zawirusowanych wiadomości, trzeba posłużyć się fortelem. Wystarczy wejść w aplikację odpowiadającą za fotografie, a następnie wysłać nadawcy wiadomości jedno ze zdjęć. Wówczas zostanie odblokowana możliwość kasowania całej konwersacji, zawierającej zawirusowaną wiadomość. Wirus YiSpecter jest szczególnie niebezpieczny dla smartfonów ze starszą wersją iOS-a. Zacytuję część artykułu: "Wyszliśmy z założenia, że nie ma sensu polecać zestawów z grafikami w tak Czy uważasz, że są szanse na rozdysponowanie pasma 3,,8 GHz jeszcze w roku?